Przygotowanie skóry do makijażu

Witajcie:)
Niedziela w Gdyni zapowiada się obiecująco. Ładna pogoda poprawia mój nastrój, a tak piękny dzień będzie można spędzić na świeżym powietrzu łapiąc pierwsze promyki słońca:) 
W dzisiejszym poście poruszę ważny temat, czyli przygotowanie skóry do makijażu. Aby makijaż był trwały, a kosmetyki dobrze się rozprowadzały koniecznie trzeba wykonać parę zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. 
O to parę wskazówek jak dbać o skórę twarzy, aby była oczyszczona, odświeżona, nawilżona i ujędrniona:)


KROK PIERWSZY.  Zmywamy dokładnie makijaż oczu/twarzy mleczkiem lub płynem micelarnym.

KROK DRUGI. Oczyszczanie. Kolejnym krokiem jest umycie twarzy np. żel, emulsja, pianka. Należy pamiętać, aby nie myć twarzy mydłem(!), bo ma ono odczyn zasadowy, czyli tym samym podniesiemy pH skóry. Mydło niszczy ochronny płaszcz lipidowy skóry, czego efektem jest nadmierne przesuszanie i nadwrażliwość skóry. Skóra broniąc się zaczyna wydzielać nadmierną ilość łoju, czego wynikiem są właśnie wypryski i zaczerwienienia. Po umyciu twarzy należy przetrzeć ją tonikiem (dopasowanym do danego typu cery), aby przywrócić skórze prawidłowe pH ( o prawidłowym pH skóry będzie oddzielny post:)).

KROK TRZECI. Raz w tygodniu wykonujmy peeling, który odświeży skórę oraz usunie martwy naskórek i zanieczyszczenia.

KROK CZWARTY. Raz w tygodniu, po peelingu, dobrze jest nałożyć maseczkę przeznaczoną do danego typu cery. Przywróci to świeży wygląd naszej skórze. 

KROK PIĄTY( na co dzień krok trzeci). Ostatnim krokiem jest nałożenie kremu na twarz, szyję oraz dekolt. Pamiętajmy, żeby używać preparatów przeznaczonych na dzień, gdyż te na noc są cięższe, nie mają filtrów UV i dłużej się wchłaniają. Po nałożeniu preparatu należy jego nadmiar ściągnąć chusteczką higieniczną (odciskając).  Skóra w okół oczu również potrzebuje ochrony, więc konieczne jest nałożenie kremu przeznaczonego do okolic oczu.

!!!  Musimy pamiętać o systematyczności, dzięki czemu nasza skóra zachowa zdrową kondycję. Bez prawidłowego i systematycznego demakijażu nasza skóra nie będzie swobodnie oddychać. Oczyszczanie skóry wieczorem pozwala się jej zrelaksować, a poranne oczyszczanie pobudzi ją i utrwali makijaż. 
Na tak przygotowanej skórze na pewno uda nam się idealnie rozprowadzić każdy kosmetyk i będziemy się cieszyć pięknym makijażem przez resztę dnia :)

Miłej niedzieli:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione komentarze :)
Każde pozytywne słowo bardzo mnie cieszy i motywuje do dalszej pracy! :)
Zapraszam do obserwowania bloga :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...